IMITACE MRAMORU

06.11.2016

Relax víkend v obvyklé sestavě byl zrušen a tak jsem se sešla pouze s kamarádkou Lenkou a užily jsme si relax u polymeru ve dvou. Vytvořily jsme opravdu hodně polotovarů.

V neděli, když už se Lenka pomalu chystala k odjezdu jsme šly testovat imitaci raku. Již dlouho jsem plánovala toto vyzkoušet. První technika se trochu zvrkla a místo raku vzhledu jsme vytvořily myslím vzhlednou imitaci mramoru. Já jsem zkoušela kombinaci černobílou, Lenka béžovou s hnědou. Z první várky připravené hmoty jsem udělala lentilky. Tři velikosti, duté, na jedné straně se srdíčkem, každou na jiném závěsu.

Mramorový vzhled se mi moc líbil a tak jsem vytvořila druhou várku tentokrát modrobílých plátků, ze kterých vznikly korále. Korále dělám v poslední době vždy duté, aby byly lehoučké. Mohu si potom dovolit i jejich větší velikost.

a další ... opět černobílá varianta - duté korále s černými drátovanými mezikorálky a rondelkami

a nakonec opět něco se srdíčky. Tentokrát dva náramky. První je mohutnější ale lehký náramek vcelku a druhý náramek je z dílků těsně do sebe zapadajících obepínající ruku navlečený na gumičkách.

ostatní šperky z této kolekce najdete v galerii na www.flickr.com/spacirka