Blanka Procházková


 

​Jmenuji se Blanka a od malička jsem ráda vyšívala, háčkovala, pletla, navrhovala a šila, drhala, modelovala, no prostě tvořila...

Poté jsem se vdala, měla děti, začala podnikat a najednou na žádné koníčky nebyl čas. 
A pak to přišlo... v roce 2011 jsem znovu objevila polymer a úplně jsem mu propadla. Svůj první kurz jsem absolvovala u Nemravky (Petra Nemravová). Od té doby jsem absolvovala mnoho polymerových kurzů a workshopů s tuzemskými i zahraničními lektorkami. U polymeru se mi moc líbí možnost kombinace s dalšími materiály. Šperky ráda doplňuji filcem, drháním a cínem. Mám ráda technicky dokonalé, leštěné šperky. Na druhou stranu mi nejsou cizí organické šperky. Dopředu mě pohání nekonečná touha zkoušení různých technik a vymýšlení vzorů. Mimo výroby šperků z polymeru se věnuji malování triček, výrobě soch z Powertexu a cínovanému šperku. Občas se věnuji i Tiffany technice, a výrobě z modelovacího stříbra ACS a modelovací mědi ACC. Polymer však vítězí. 
Bez této báječné relaxace si už život neumím představit. Většinu šperků a ostatních výrobků, které jsem dosud vytvořila, najdete v mojí galerii

http://www.flickr.com/photos/spacirka/


Zde jsou odkazy na stránky lektorek, jejichž kurzy jsem absolvovala:

polymer:

Eva Hašková - http://www.ehdesign.cz/

Pavla Čepelíková - http://www.fler.cz/saffron-addict

Kathleen Dustin - http://www.kathleendustin.com

Lisa Pavelka - http://store.lisapavelka.com/

Carol Blackburn - http://carolblackburn.co.uk/

Carol Simmons - https://www.facebook.com/CLSDesigns

Melanie Muir - http://www.melaniemuir.com

Sabine Backer - http://www.sabine-backer.com

Sarah Shriver - http://www.sarahshriver.com/

Christi Friesen - http://www.cforiginals.net/

Iris Mishly - http://www.polypediaonline.com/

Donna Kato - http://www.katopolyclay.com/

Lindly Haunani - http://www.lindlyhaunani.com/

Bettina Welker - http://www.beadworx.de/en/

Sylvie Peraud - http://maniguette.com/

Dana Phamová - https://www.flickr.com/photos/fruitensse

Jana Lehmann - https://www.flickr.com/photos/feeliz/

Dan Cormier - http://www.dancormier.ca/

Melanie West - http://www.ravensclay.com/

Christine Dumont - https://www.flickr.com/people/[email protected]/

Jana Roberts Benzon - http://www.janarobertsbenzon.com/

ACS+ACC:

Jana Veselá - http://www.janavesela.cz